Logo

KLUBIST

Aastal 2004 sai kokku üks seltskond entusiaste. Heietasid ning heietasid ja lõpuks avastasid, et neid kõiki seob üks asi – armastus suurte rauast asjade ning V8 müdina vastu. Seega leiti, et oma maailmavaadete ning nägemuste paremaks edastamiseks peaks looma meeldiva õhkkonna ja nii sündiski Full Throttle Club.

Kes me siis oleme?

Oleme hetkel põhiliselt sõpruskond, keda seob huvi teispoolt suurt lompi pärineva tehnika ning sellega kaasneva elustiili vastu – olgu siis tehnika kahel- või neljal rattal liikuv, omagu mootorid kahte- või kaheksat silindrit. Ei ole vist mõnusamat asja maailmas, kui seilata vastu päikeseloojangule kuulates V-mootori ühtlast tuksumist ning olla tänapäeva romantiline kangelane, nagu omal ajal selleks olid metsiku lääne esmaavastajad.

Mis on meie tegevuse eesmärk?

Eks ole läbi aegade see ka natuke muutunud – klubi algusaegadel rõhuti pigem kiirenduspordile ning selle edendamisele, nüüd on ajad ning inimesed muutunud, kuid eks siiski on ka põhieesmärk säilinud – propageerida Ameerika autokultuuri, käsitleda vanatehnikat ning ka natuke uuemat tehnikat kui kultuurimälestisi ning võidelda nende säilimise eest järeltulevatele põlvedele. Korraldame ka meie teada pikima traditsiooniga kohalikku mudelikohast üritust, milleks on igasuvine F-Body kokkutulek. Miks just GM F-Body? Aga eks ole see ka üks kolmest legendaarsest muskelautoplatvormist olnud läbi aegade ning tegu vaat, et kõige populaarsema usarauaga ka Eestis. Ja eks ole ka neil autodel klubiliikmete südametes kindel koht, kuna mingil eluperioodil on enam-vähem igaühel üks selline auto olnud.